אירועים מיוחדים - יריד חוצות היוצר 2016
24.11.2020 יום ג' ח' בכסלו תשפ"א

 שגיאה

שגיאת Web Part: לא ניתן להציג או לייבא פקד טופס אינטרנט או Web Part בדף זה. הסוג Tmit.SP2013.Jerusalem.UI.WebParts.MainBanner.MainBanner, Tmit.SP2013.Jerusalem.UI, Version=1.0.0.0, Culture=neutral, PublicKeyToken=fa5d40316dfa5c63 לא נמצא או שאינו רשום כסוג בטוח. מזהה מתאם: 7cd9909f-9996-704c-c515-ef65e4402f52.

אירועים מיוחדים

​​​​קפה תו, מתחם בצלאל, סדנאות אמני חוצות היוצר, אמנים מארחים אמנים, יריד אוכל בינלאומי ו-Beer Garden​

קפה תו -  חצר נודדת למפגש בין תחומי ולקפה,  בביצוע קבוצת תו

קבוצת תו מזמינה את הקהל למפגש בין תחומי בחצרה הנודדת אשר תחנה במרכז פסטיבל חוצות היוצר.
בחצר יעבדו בצוותא אמנים ואומנים אשר יציעו לקהל ממיטב תוצרתם לסיפוק צרכי הגוף והנפש.
לצד כוס קפה או כוס יין, פת בדבש וגבינה, יוצע שרות דואר בין שולחני, צללית מרקדת, סיפור ושיר, מנגינה צוענית, יעוץ אישי - הכל על פי התפריט שיחולק לאורחים.
החצר תיבנה ממערכת של פיגומים ויציעים שיפנו פנימה וגם החוצה – הקומות העליונות של היציעים ישמשו כבמות למופעים – מחול, מוסיקה, תיאטרון. הקומה התחתונה תשמש לבר ולפינות ישיבה לקהל.
במרכז החצר תוצב במה רב שימושית, וסביבה, שולחנות וכסאות לסעידה ולצפיה. מן הקונסטרוקציה ישתלשלו טרפז וחבל לשימוש האקרובטים.

 


מתחם בצלאל

פרוייקט "הבית הלבן" הינו מתחם אומנותי ותרבותי ירושלמי המאפשר לציבור הרחב כניסה ייחודית לעולם היצירה באקדמיה לאומנות ולעיצוב בצלאל. במתחם זה מוצעות למכירה עבודות פרי ידיהם של הסטודנטים, בנוסף מופעלות סדנאות יצירה שונות החושפות את קהל היריד למגוון תחומי האומנות וטכניקות העבודה הנלמדות באקדמיה בצלאל.
"הבית הלבן" כשמו כן הוא, מרחב תצוגה שכולו לבן על מנת להעמיד במרכז את יצירות הסטודנטים משמונת המחלקות הפועלות בבצלאל: ארכיטקטורה, תקשורת חזותית, עיצוב תעשייתי, עיצוב קרמי וזכוכית, אומנות, צילום, אומנויות המסך, צורפות ואופנה.
"הבית הלבן" חוזר לשכונה
המתחם בו נמצאות הסדנאות וכן יצירותיהם של הסטודנטים מדמה סביבה המוכרת לכולנו, גדולים וגם קטנים- השכונה. בעזרת עיצוב החלל כשכונה נוצר קשר מרתק בין האומנות לבין סביבת חיי היום יום, וחיבור בין היצירה לקהל הרחב.    
איגוד הסטודנטים בצלאל גאה לשוב ולקחת חלק ביריד "חוצות היוצר", זאת במטרה לעודד ולתמוך באמנים צעירים בירושלים, כאשר אלו בתורם מסייעים לקידום התרבות והאומנות בעיר.

המרכז לאומנויות העץ

הפסטיבל מארח את המרכז לאומנויות העץ בניהולו של אלי אבוסירה. במתחם יציגו וידגימו את תהליך היצירה.
בניית כינורות ועיצוב בעץ בהדרכת אלי אבוסירה, מייסד המרכז.
הקהל מוזמן לחוות את תהליך היצירה מהשלב של עץ גולמי ועד למוצר האמנותי הסופי.

סדנאות אמני חוצות היוצר

כאן בחוצות היוצר, במבואות גיא בן הינום, על האבנים הספוגות ריטואלים ואמנות בנות אלפי שנים, אמני חוצות היוצר – ציירים, פסלים, קרמיקאים, קליגרפים, רצענים, אורגים, רוקמים וצורפים – ממלאים את המקום המקסים והתוסס הזה ביצירה רב גוונית ועשירה מאז המאה הקודמת.
הקהל הרחב מוזמן להיות שותף לחוויה בכל ימות השנה, לפגוש את האמנים ולהיות עד לעשייה המדהימה ביופייה ואיכותה.
סדנאות אמני חוצות היוצר פתוחות לקהל הרחב בכל ימות השנה.
שעות פתיחה: בימים ראשון - חמישי : 10.00 – 17:00
בימי שישי וערבי חג: 10:00 – 14:00

אמנים מארחים אמנים

אמני חוצות היוצר הקבועים מארחים אמנים אורחים לחבור אליהם וליצור דיאלוג מרתק של אמנות ואומנות אל מול הקהל, בשילוב מוסיקה, באווירת קרנבל אירופאי, מוסיקת ג'אז חיה ואמנים יוצרים.

יריד אוכל בינלאומי

מטעמים איכותיים ומגוונים ממטבחי תבל על רקע מוסיקה אתנית ובתי קפה.

"ביר גארדן" -  Beer garden

בירה, אוכל ומוסיקה באווירה בווארית.
ה"ביר גארדן", תרבות הבילוי הבווארית שמקורה במאה ה-19 של גינת שכר, ובה מוצעות בירות צוננות מהחבית. רחבת הדשא בחוצות היוצר תשנה פניה ותעוצב כגינת בירה קסומה, עם שולחנות וספסלי עץ, המיועדים לישיבה המונית משותפת של באי הפסטיבל, אשר ייהנו משתיית בירה בכוסות ענק.
בהתאם למסורת הבווארית, יכלול הפסטיבל גם מוזיקה משובחת: הופעות חיות של הרכבים מוזיקליים מובילים ומפתיעים.

 

להקת The Choice
אלון שר (כוכב העונה הראשונה של "דה וויס" ישראל) הוא הזמר והיוצר העיקרי בלהקה. מאחוריו מתייצבים שלושה מוזיקאים שבראשם גיל "קולי" פלוטניק על התופים (ניגן בין השאר עם  אייל גולן, פבלו רוזנברג, בית הבובות, שרון חזיז ועוד), אייל שרף בגיטרה בס, ועידן ליבוביץ בגיטרה חשמלית.
המופע מורכב מלהיטים מוכרים בפופ וברוק הישראלי והלועזי.

להקת אוברטון
אחת מלהקות הקאברים הוותיקות בתחום.
מופע משולב בעברית ובאנגלית ללהיטים משנות ה 60 ועד היום

The Blues Rebels
הלהקה שניגנה עם ענקי הבלוז ג'ו לואיס ווקר, לאקי פיטרסון וברנרד אליסון וחיממה את ג'וני ווינטר האגדי, בהופעה מרהיבה לערב בלוז רוק שירעיד לכם את הנשמה וירקיד לכם את הרגליים.
דב המר - שירה ומפוחית
אנדי ווטס - גיטרה

גלית מור והלהקה
גלית בוגרת רימון בה"ס למוזיקה, במופע פופ מקפיץ ומרענן ללהיטים מכל הזמנים עם דגש על זמרות כגון: איימי ווינהאוס, אריתה פרנקלין, דולי פארטון, ריטה, ריקי גל ועוד.

יובל וג'סי
יובל והב, יוצר ומוזיקאי וג'סיקה כץ )בוגרת העונה ה 2 של דה וויס( במופע קאברים סוחף
ללהיטים מכל הזמנים בסגנון הפופ, סול, רגאיי ופ'אנקי

להקת מייקאובר
מייקאובר (makeover) הוא מופע קאברים אנרגטי והמלהיב !ביצועים אנרגטיים ללהיטים ישראלים ובינלאומיים מכל הזמנים. מופע הלהקה מורכב מביצועים נאמנים למקור לצד עיבודים רעננים ללהיטים מוכרים

ענבר קופרק והלהקה:
ענבר, בוגרת רימון בה"ס למוזיקה במופע קאברים, קצבי, קליל ללהיטים מכל הזמנים באנגלית ובעברית בסגנון הפופ והרוק

קאברבלנד Cover Blend
מופע קאברים ללהיטי הרוק הגדולים והקלסיקות משנות ה-70 עד לשנות ה-90​

סדנת רפואה משלימה לתינוקות

על ידי מטפלי מכבי טבעי, רפואה משלימה מבית מכבי שירותי בריאות, כל יום בשעה 18.30 (למעט שישי ושבת). 2 סדנאות, משך כל סדנה 20 דקות.